НВК №2 "Школа-Ліцей" » Головна » Тиждень протидії булінгу у школі

Тиждень протидії булінгу у школі

Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми відносно одне одного. Явище булінгу  дуже швидко поширилося у сучасному соціальному середовищі. Педагоги багато роблять для того, щоб запобігати знущанню та своєчасно втрутитися, але цю проблему іноді замовчують, не афішують випадки знущань, її не прийнято обговорювати. Про проблему булінгу діти не люблять розмовляти та ділитися пережитими почуттями. За таких умов проблема не усувається, навпаки, вона набуває більших обсягів і жорстокіших проявів.
З метою запобігання та профілактики випадків шкільного насильства Рівненський НВК №2 «Школа-Ліцей» активно долучився до участі у Всеукраїнському тижні проти булінгу.
У рамках Тижня здобувачі освіти були учасниками інтерактивних занять «Стоп БУЛІНГ!!!», «Скажи разом з нами «НІ!» булінгу», «Протидія булінгу в дитячому середовищі», години спілкування «Булінг очима підлітків», «Обережно: кібербулінг», «Моя безпека в інтернеті». Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі. Учні одержали пам’ятку про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися  про свої права, обов’язки.
Для учнів старшої школи був проведений кінопоказ документального фільму «Булер» та обговорено основну ідею фільму, де кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.
Працівниками психологічної служби були оновлені профілактичні куточки, розроблені поради для педагогів «Дитина і булінг. Як протидіяти?».
Метою нашої роботи було знайомство з поняттям «булінгу»,  його попередженням; виховання в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвиток вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навиків відповідальної та безпечної поведінки, адже кожен повинен почувати себе захищеним.
Пам’ятайте, бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.

Катерина Шиманська, соціальний педагог