Історія нашого закладу







 

    Приватна гімназія російська кодукаційна (змішана) для молоді православної (раніше: російська середня школа, вона ж - міська чоловіча гімназія, вона ж - перша російська гімназія) відновила роботу восени 1919 р.
Розташовувалася у старій замковій будівлі кн. Любомирських по вул. Замковій, а в листопаді 1922 р. працювала в приміщені по вул. Олександрівській, 15 (сучасна СШ №3 по вул. Маяковського). Декілька навчальних років (1923-1926) гімназія орендувала приміщення в парку кн. Любомирських, у так званому палацику "на Горці" (сучасна територія більярдного залу в парку ім. Т.Шевченка).
    З 1926 р. гімназія розміщувалася в новій шкільній будівлі, спеціально спорудженій на кошти громади Рівного по вул. 13 Дивізії, 53 (на сьогодні будинок не зберігся, на цьому місці по пр. Миру зараз знаходиться магазин "Фокстрот"). Мовою навчання була російська, викладалась польська, французька, німецька, англійська, латинь, а також церковно-слов'янська. Працювали кращі вчителі - Г.Косміаді, І.Куліш та ін.
    Рівненська російська приватна гімназія, яка діяла у міжвоєнний період, увібрала найкращі традиції навчальних закладів, які функціонували у місті ще за царської доби. 
Директорами гімназії у цей період були С.Апошанський, О.Юшкевич, С. Лобачевский.

 





     З приходом на західноукраїнські землі Червоної Армії Рівненська приватна російська гімназія отримала статус державної, а вже у листопаді 1939 року її було перейменовано на СШ №2. У навчальному закладі навчалося 1050 учнів.
    С.Лобачевського було переведено на посаду завуча, а директором призначили М. Головатенка. 
   Враховуючи значимість навчального закладу та потребу у приміщенні (адже частину будівлі було забрано під військовий шпиталь), СШ №2 отримала споруду по вул. Пушкіна, 4, побудовану 1900 року для жіночої гімназії (сучасна будівля УМВС). Проте частини НКВС витіснили школу з даного приміщення.
    У СШ № 2 працювала ще й перша в Рівному вечірня середня школа для дорослих, яку відвідувало до 200 чоловік. 
На базі СШ №2 працював створений у 1940 році Ровенський державний вчительський інститут.

 


    

 
   У 1947 році учні СШ №2 продовжують навчання по вул. Сталіна, 30 (сучасна Соборна, 30, де нині розміщується міський відділ освіти).
    Цей чотириповерховий будинок був зведений у 1930 р. У 1939- 41 рр. там розміщувалася російська середня школа № 4, а в перші післявоєнні роки - пологовий будинок та окремі житлові помешкання.
   На кінець 1949-50 навчального року в школі перебувало 634 учні, з яких 159 добиралося на навчання з навколишніх сіл:
    Директором школи був Г.Яковенко.Шпанова, Колоденки, Верхова, Бродова.
   На початку 1957-58 навчального року СШ № 2, як краща школа міста, перейшла в нове просторе приміщення по вул. Чапаєва, 2 (сучасна вул. 24 Серпня,2, нині це приміщення частково здане в оренду Рівненській українській гімназії).

       






     У цей період СШ №2 готує спеціалістів споживчої кооперації.
    Коли у місті відкрився кооперативний технікум, учні старших класів школи переходять туди. Заклад стає восьмирічним. Статус десятирічки повернеться на початку 70-х.
    У 1986 році завдяки праці та наполегливості директора Володимира Музики, старе приміщення школи було реконструйовано з добудовою сучасного корпусу. В школі навчалося 1700 учнів. 
    Директорами школи були: В.Музика, В.Чуй, М.Гаргола, П.Бабійчук






    

У 1996 році заклад орієнтується на профільність навчання. Співпраця з інститутами, експериментальна робота, творчі досягнення вчительського та учнівського колективу поставили школу в ряд кращих навчальних закладів міста та області.
      Директором школи працює А.Нагорний 
     У 2000 році школа була реорганізована в Рівненський навчально-виховний комплекс №2 "Школа - Ліцей" Рівненської міської ради.
      З 2009 року є експериментальним навчальним закладом Міністерства освіти і науки України.






   Таким чином, можна констатувати, що сучасна НВК №2 "Школа-Ліцей" м. Рівного має давні традиції, оскільки ввібрала в себе досвід діяльності відомих на теренах історичної Волині в царську добу Рівненського реального училища, у міжвоєнний період - Російської приватної гімназії, у німецький окупаційний період - школи №2, післявоєнний - СШ №2. 

   НВК №2 "Школа-Ліцей" шукає матеріали для створення книги про школу та музею ІСТОРІЇ НАЙСТАРІШОГО ЗАКЛАДУ МІСТА РІВНОГО. Ваші спогади, старі фотографії, колишні гроші, газети, книги, канцелярські та шкільні речі, тощо відтворять життя КРАЩОЇ ШКОЛИ МІСТА.

   Учні, вчителі та батьки НВК №2 "Школи-Ліцею" дякують за кропітку роботу з пошуку матеріалів історії школи та створення музею:

   Андрію Нагорному - директору НВК №2 "Школи-Ліцею";

   Олені Маголі - заступнику директора з виховної роботи НВК №2 "Школи-Ліцею";

   Олені Прищепі - кандидату історичних наук, доценту кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету;

   Віктору Мисану - кандидату педагогічних наук, доценту, завідувачу кафедри всесвітньої історії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука, заслуженому вчителю України;

   Юрію Олексину - кандидату педагогічних наук, доценту, проректору Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти