» » День української писемності.
  • Переглядів: 1 207

День української писемності.

Категорія: Головна / Дозвілля

Як у НВК №2 День української писемності та мови святкували.
Говорити українською завжди і повсякчас 08 листопада закликали у НВК №2 «Школа-Ліцей» з нагоди Дня української писемності та мови.
Це свято учнівське самоврядування цьогоріч вирішило відзначити яскраво та нетрадиційно. Переступаючи через поріг школи під веселу українську пісню,  мимоволі поринав у атмосферу свята. Кожен отримав заряд бадьорості перед початком уроків та  прослухав інформацію зі шкільної радіогазети про значення і багатство української мови.
Різноманітні конкурси, вікторини, брейн-ринги, виховні заходи, виставки малюнків, класних тематичних газет - неповний перелік подій цього дня.
Залюбки дітлахи підтримали ідею «Одягни вишиванку» та прийшли у барвистих сорочках, що пробудило дух патріотизму.
Двері класів прикрасили висловами відомих людей про українську мову та писемність, які спонукали удосконалювати себе як громадянина України.
Родзинкою свята став танцювальний флешмоб. Школярі у вишиванках виконували нескладні рухи упродовж великої перерви під ритмічну українську музику. Завершили запальний флешмоб закликом: «Розмовляй українською, адже ти – українець!»
Ще одним нетрадиційним видом діяльності учнівського парламенту стало проведення круглого стола, на якому обговорювалося питання: «Чи потрібна двомовність в Україні?». Брейнстормінг допоміг протягом короткого часу згенерувати багато ідей, швидко підвищивши творчу активність. Одноголосно вирішили: в Україні національною може бути лише українська.
Ліна Костенко казала: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Аби наш народ все ж не втратив найголовніший засіб спілкування, школярі радять про нього частіше згадувати та плекати, і не лише у святкові дні.
Тетяна Власюк