» » “Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…»

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…»

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
У День української писемності та мови за традицією вихованці Рівненського НВК №2 «Школа-Ліцей» відзначають найкращих популяризаторів українського слова, відвідують міські бібліотеки, виставки, проводять виховні години.
09 листопада учні початкових класів  стали учасниками святкового заходу "Пізнаймо в серці рідне слово". Діти читали вірші, співали українських пісень. З піднесеним настроєм, гордістю вони промовляли: «Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу». Активними учасниками заходів були не тільки учні , а й батьки, які з гордістю цитували великих класиків України.
13 листопада учні 5-6 класів долучились до художньої галереї  « Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п'янить» у Рівненській обласній філармонії. Ведучі заходу познайомили присутніх з історією становлення української мови, а артисти подарували справжнє свято, майстерно виконуючи українські пісні, а школярі відчули і ще раз усвідомили, яка красива і легка наша мова.

Катерина Рогожина, педагог-організатор