» » Дня української писемності та мови
  • Переглядів: 2 760

Дня української писемності та мови

Категорія: Головна / Конкурси

«Плекаймо мову!»

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.
Ось і учнівський парламент Рівненського НВК №2 «Школа-Ліцей» з нагоди Дня української писемності та мови 09 листопада з 8-00 год організував загальношкільний лінгвістичний арт-моб «Плекаймо мову!».  Вихованці школи-ліцею поширювали крилаті вислови про рідну мову відомих українських письменників, громадських та культурних діячів, видатних історичних постатей. Цим учні хотіли продемонструвати, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.

Катерина Сафонова, учениця 11-Б класу,
член інформаційної комісії

Мова – це великий дар природи, розвинутий і вдосконалений
за тисячоліття з того часу, як людина стала людиною.
Кіндрат Крапива
Старшокласники Рівненського НВК №2 «Школа-Ліцей» 9 листопада 2015 року в День української писемності та мови відвідали лекцію «Найдавніше письмо світу. Витоки української писемності» у Рівненській бібліотеці № 9. Науковець-краєзнавець здійснила лінгвістичний екскурс про походження письма в цілому та українського зокрема. Вона наочно продемонструвала музейні експонати первісної писемності та книгодруку. Учнів 10-11 класів найбільше зацікавили ієрогліфічне єгипетське зображення символів, вузликова писемність: наузи, кіпу, вампум та кропітка робота Нестора Літописця над пам’яткою літератури й історіографії «Повість минулих літ».

На думку ліцеїстів, такі лекції сприяють розширенню світоглядних позицій школярів та виховують глибоку повагу, ціннісне ставлення до національної культури та мови, суспільне самоусвідомлення та громадянську роль.

Гребенюк О.М., педагог-організатор

9 листопада вся Україна відзначає важливе свято – День української писемності та мови. Учнівський парламент Рівненського НВК №2 разом з вчителями української мови та літератури ретельно готувалися до цього дня. Цьогоріч  дійство організовували одинадцятикласники. У актовій залі школи відбувся презентаційний меседж «Рідна мова чиста, як роса…» для 6-9 класів. Інформаційна комісія учнівського парламенту презентувала відеоматеріали та розповіла про тернистий шлях нашої мови, історію її виникнення, читці декламували вірші, акцентуючи увагу своїм виступом на важливості  української мови в сучасному житті. Не обійшлося і без сумної ноти, ми згадали і сумні події, коли українська мова і писемність заборонялась, закривались школи, бібліотеки, припиняли роботу друкарні. Організатори намагались зацікавити молодших учнів вивчати та берегти рідну мову.
Завершальним патріотичним акордом меседжу було душевне виконання пісні «Мова єднання» Діаною Журомською та Іриною Білик, ученицями 11-А класу. Українська мелодія запалила своєю енергетикою весь зал. Свято рідної мови вдалося змістовним та цікавим. Учні ще раз переконалися, що рідна мова – це «мова єднання», братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.

Прохонюк Аліна, учениця 11-А класу,
голова інформаційної комісії