НВК №2 "Школа-Ліцей" » Головна » Андріївські гуляння

Андріївські гуляння

Зима подарувала українцям низку свят, які мають багату культурну та духовну спадщину. І першим відкриває цикл зимових святкувань день святого Андрія Первозваного. Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Для Рівненського НВК №2 «Школа-Ліцей» це свято вже стало традиційним.
Метою заходу було познайомити учнів з давнім народним звичаєм проводити вечорниці та обрядами ворожіння в сучасному стилі, виховати в учнів повагу та любов до традицій народу, інтерес до вивчення минулого рідного краю та прагнення зберегти народні звичаї та обряди.
Спочатку відбувається дійство на сцені, де ми намагаємось відтворити українські звичаї, коли сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави? Де панував неповторний дух жартів та веселих пісень, де лилася повноводною рікою мелодійна українська пісня, де парубки мірялися силою, а дівчата, готували вареники та вишивали.
Традиційно після тематичного театралізованого дійства на сцені, учні 5-6 класів проходили квест, який для них підготували члени учнівського самоврядування. Веселі конкурси, чарівне ворожіння,запальний гопак, смачна калита - все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички. Особливо спритні були винагороджені смачною калитою, але дехто отримав і квачем від пана Калитинського. Задоволені були як діти, так і дорослі.

К. Рогожина, педагог-організатор