» » "300 молодих ненавчених хлопців..."
Інформація про статтю
  • Переглядів: 801

"300 молодих ненавчених хлопців..."

Категорія: Головна / Акції


«Трагедія 1918 року»

29 січня відзначають день пам'яті Героїв, які загинули під Крутами. Ця трагедія сталась у 1918 році на станції Крути, що поблизу Києва, де молоді юнаки вступили у бій з більшовицькою армією. Ця битва стала не просто історичною подією, а легендою. Ці події не залишають нас байдужими, тому що майже 100 років ми захоплюємось мужністю молодих студентів, що пішли на вірну смерть, так як усвідомлювали, що 300 молодих ненавчених хлопців проти шести тисяч досвідчених та загартованих вояків не мали багато шансів на виживання. Але все ж вони готові були віддати своє життя за свій народ, за свою рідну країну.
Ці події є дуже актуальними, адже відлуння далекого 1918 року ми можемо побачити і в наш час. Рік тому на Майдані у Києві загинула «Небесна Сотня» - люди, які були без зброї і мирним шляхом відстоювали свої права, можливість жити у вільній країні. І навіть сьогодні наші хлопці помирають на Сході країни, вони з усіх сил намагаються зберегти єдність та незалежність України, як і ті 300 студентів, що пішли у бій 29 січня 1918 року.
  
Щоб нагадати про такі важливі події учнівське самоврядування Рівненського НВК №2 "Школа-Ліцей"  виявило ініціативу та підготувало історичний екскурс у події минулого. Виступи старшокласників під час тематичних лінійок вразили всіх учнів 5-9 класів своєю змістовністю, вичерпністю та емоційним читанням поезії. А учням 10-11 класів учнівський комітет організував документальний кінолекторій, на якому також виступили голова та члени інформаційної комісії, вони висвітлили актуальність проблеми в сьогоденні, розповіли про героїзм учасників битви під Крутами, читали вірші, написані в пам'ять молодим хлопцям, що полягли у нерівному бою.  Старшокласникам демонструвався фільм «Герої України. Крути. Перша незалежність». Усі заходи  розпочиналися із вшанування героїв хвилиною мовчання. На думку учнів, усе це допомогло їм краще зрозуміти героїку битви під Крутами, її історичне значення, і усвідомити, яку роль вона відіграла у подальшій долі нашої держави. Смерть молодих захисників стала символом патріотизму в боротьбі за незалежну та вільну Україну. 
  
Усі ці люди боронили наш народ, нашу країну, її честь та гідність, тому вони заслуговують не просто поваги, але й того, щоб їхня слава була вічною. Вдячність їм у серцях українців не згасне ніколи! 
Слава Україні! ГЕРОЯМ Слава!

Аліна Прохонюк, учениця 10-А класу, голова інформаційної комісії,
Юлія Рижук, учениця 10-А класу, член інформаційної комісії 
Журомська Діана, учениця 10-А класу
Ольга Гребенюк, педагог-організатор

 


бесплатно модули и шаблоны для dle
Ви не зареєстрованні.
Запрошуємо Вас приєднатися до нашої спільноті або авторизуватися на сайті.