Головна > Головна > Вшанування пам’яті жертв Голодомору

Вшанування пам’яті жертв Голодомору

10-02-2016, 11:50. Розмістив: Adminik

«Неповторися біль душі людської»

Є дві правди. Одна дійсна, реальна правда.
Друга — вигадана, неіснуюча, така,
якою хотіли б її бачити.
Вона вважатиметься за дійсну, а дійсна за ворожий наклеп.
Олександр Довженко, "Щоденник", 18.ХІ.1942.

З метою гідного вшанування загиблих від геноциду українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, у Рівненському НВК №2 «Школа-Ліцей» було проведено 26-27 листопада 2015 року вечір-реквієм «Неповторися біль душі людської»; організовано оглядові екскурсії для учнів 8-11 класів до краєзнавчого музею, де експонувалися фотодокументальні стенди інформаційно-просвітницького проекту "Спротив геноциду". На вечір-реквієм було запрошено провідних бібліотекарів, які розповіли про цей скорботний час, зачитали спогади очевидців трагедії, декламували поезію, продемонстрували фільм «Великий злам», кліп пісні О.Білозір «Свіча», буктрейлер за книгою Уласа Самчука «Марія». Дітей до глибини душі пройняв біль за долю нашого народу під час ознайомлення з історичними документами про страшні факти канібалізму та під час перегляду кінофільму.
Старшокласники «Школи-Ліцею» №2 27 листопада побували на відкритті виставки «Спротив геноциду» у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Школярі дізналися чимало змістовної інформації не лише з представлених матеріалів, а й від завідувача відділу Державного архіву Рівненської області Людмили Леонової, яка розказала, як Рівненщина намагалася допомагати під час Голодомору Східній Радянській Україні.
Нам хочеться думати, що всі жахливі факти минулого не можуть і не будуть мати жодного відношення ні до нас, ні до нашого майбутнього, бо властивість людського існування та виживання полягає у тому, щоб забувати все погане та неприємне. Данте писав: «Спалені мости у минулому, нам відкривають шлях у майбутнє», а отже, пам’ятати ми маємо як хороше, так і погане, з вірою крокуючи у світле майбутнє.

Гребенюк О.М., педагог-організатор

Повернутися назад