» » Зустріч з героями

Зустріч з героями

Категорія: Головна / Навчання

«Охоронці морських кордонів»

...герой – це людина, яка у рішучий момент
робить те, що потрібно робити
в інтересах людського суспільства.
Юліус Фучик

Герой – це людина, яка знає,
що є блага, дорожчі за життя; людина, яка присвятила
своє життя служінню державі, себе одну – служінню багатьом.
   Готхольд Ефраїм Лессінг

Саме з такими відважними людьми, охоронцями морських кордонів нашої держави, героями військово-морських сил України з м. Одеси: командиром дивізіону військових катерів капітаном-лейтенантом Віталієм Лежнюком, командиром артилерійського катера, який носитиме назву «Рівне», старшим мічманом Олексієм Лебзяком та старшим мічманом, нашим земляком, Павлом Машлаєм зустрілися старшокласники Рівненського навчально-виховного комплексу № 2 «Школа-Ліцей» 27 листопада  2014 року. Військовослужбовці зацікавили всіх розповіддю про службу на флоті. Учні з великим захопленням слухали і задавали шквал питань. Зав’язався зворушливий діалог, найбільше викликали інтерес відповіді на такі запитання:
– Чи вважаєте Ви себе патріотами України?
– Для нас на першому місці – якісне виконання своєї роботи. Ми служимо нашій державі, виконуємо, покладений на нас, обов’язок. Так, ми вважаємо себе патріотами.
– Як ставиться Ваша сім’я до служби у Збройних Силах?
– Сім’я відноситься з розумінням та підтримкою.
– Які критерії  прийому у військово-морський флот?
– Юнак повинен бути передусім повністю здоровим, тому що море – це непередбачувана стихія, яку неможливо зупинити… Також володіти такими якостями як відповідальність за доручену йому роботу, виявляти взаємодопомогу, бездіяльність на кораблі виключена, бо від цього залежить доля всієї команди.
– Як Ви вважаєте, чи варто добудовувати ракетний крейсер «Україна»?
– На мій погляд, військово-морському флоту не вистачає невеликих за розміром кораблів з високою дальністю ракет.
– Як Ви оцінюєте можливості нашого флоту?
– Щорічно наші війська проходять навчання під егідою НАТО, тому, можна сказати, що можливості нашого флоту досить високі.
Офіцери повідомили дуже приємну новину, що артилерійський катер військово-морських сил АКА-01 у м. Одеса невдовзі буде названий на честь міста Рівного, запросили старшокласників здобути військовий фах, а ще розповіли про види та розміри кораблів, які пересуваються по морю та суші тощо.

Представники учнівського самоврядування НВК  № 2 «Школа-ліцей» з великою повагою подякували за сповнену вражень зустріч та побажали, щоб тільки мирні хвилі зворушували їх хоробрі серця.
Старшокласники переконані, що такі зустрічі є безцінним досвідом, тому що вони сприяють формуванню національно-патріотичної свідомості, сталої громадянської позиції учнівської молоді.