НВК №2 "Школа-Ліцей" » Головна » «Маршрут Безпеки»

«Маршрут Безпеки»

Категорія: Головна / Практичний психолог

«Учнівська молодь проти СНІДу»

Нещодавно у навчальному закладі №2 відбулася щорічна акція «Учнівська молодь проти СНІДу». Під керівництвом психологічної служби члени учнівського самоврядування проводили просвітницьку роботу серед ліцеїстів. Для учнів 10 класів було проведено тренінг «Маршрут безпеки» практичним психологом школи.

Знання та майстерність у проведенні тренінгу «Маршрут Безпеки» пані Мар’яна здобула на курсах у м. Ірпінь організованого та проведеного німецькою компанією «GIZ».
«Маршрут Безпеки» - це сучасний комунікативний інструмент з питань репродуктивного здоров’я, який безпосередньо націлений на профілактику ВІЛ/СНІДу та ІПСШ. Він поєднує низку комунікаційних та тренінгових напрацювань з інтерактивними іграми. Це мандрівка найважливішими питаннями репродуктивного здоров’я та сексуальності.
«Маршрут Безпеки» складається з п’яти станцій, на кожній з яких висвітлюється актуальна тема з життя молоді, яка допомагає пов’язати власні життєві ситуації та досвід учасників з особистим ризиком інфікування ВІЛ та ІПСШ.
Під час тренінгу десятикласники активно спілкувалися і ділилися з іншими знаннями й думками щодо репродуктивного здоров’я і пов’язаними цінностями та ставленням. Завдяки дискусіям у групах однолітків учасники розвивали здатність мислити критично й незалежно. Вони вчилися пов’язувати свої особисті поведінкові ризики із можливими наслідками та розробляти особисті профілактичні стратегії.

«Маршрут Безпеки» зацікавив десятикласників, адже має ряд переваг:
1. Максимально відповідає реальним потребам та інтересам учнів;
2. Ініціює рівноправний діалог;
3. Спонукає учасників до активної взаємодії;
4. Залучає особистий досвід учасників, аналізує реальні ситуації з повсякденного життя;
5. Звертається до емоцій та поведінки.