» » 110-а річниця художника-повстанця

110-а річниця художника-повстанця

Категорія: Головна / Акції

«Відкритий урок-реквій»

24 листопада старшокласники Рівненського НВК №2 «Школа-Ліцей» підготували для своїх ровесників відкритий урок-реквієм «Ми пам’ятаємо своїх героїв», приурочений 110-ій річниці від дня народження художника-повстанця, нашого земляка і щирого патріота Ніла Хасевича. Дійство відбувалося просто неба біля погруддя художника. Вони розповідали про життєвий шлях митця, спогади про нього, співали патріотичні пісні. Найбільше вразила всіх акторська майстерність Григорчука Мирослава та Бойкова Олександра, учнів 11-В класу, які під час інсценізації виконували ролі Ніла Хасевича та Уласа Cамчука. За словами Анастасії Дарчик, учениці 10-А класу (однієї з ведучих заходу): «Розповідаючи про його життя, ми ніби переживали усе те, що переживав Хасевич і хотіли донести кожне слово до учнів інших шкіл, які також прийшли вшанувати пам’ять героя».
У цей день ми зібралися на урок історичної пам’яті, щоб вшанувати людину, яка зробила величезний внесок у розвиток України, вклала всю душу і серце, пожертвувавши своїм життям для благополуччя українського народу, для незалежності нашої держави, але, на жаль, залишилась непоміченою своєчасно.
Ми повинні відновити й зберігати пам’ять про наших героїв, тому що відродитися здатен той народ, який пам’ятає… сподіваємось, що і ви пам’ятатимете вічно…

До учнівської молоді звернулася заступник міського голови Галина Кульчинська, яка у своєму виступі закликала усіх присутніх відкрити свої серця і знайти у них місце для Ніла Хасевича – нашого земляка, художника УПА і щирого патріота.

Гребенюк О.М., педагог-організатор